Wydarzenia i wykłady

MAM PRZYJEMNOŚĆ ZAPROSIĆ PAŃSTWA NA WARSZTAT TERAPEUTYCZNO-ROZWOJOWY

dr med. ILSE KUTSCHERY

LEKARKI  I  PSYCHOTERAPEUTKI
SPECJALISTKI CHORÓB WEWNĘTRZNYCH, KARDIOLOGA, SPECJALISTKI  MEDYCYNY PSYCHOTERAPEUTYCZNEJ
pt

USTAWIENIA SYSTEMOWE
 W LECZENIU CHORÓB SOMATYCZNYCH I ZABURZEŃ ROZWOJOWYCH

DOBRO KRASKÓW    24-26 maja 2019
Województwo DOLNOŚLĄSKIE /  Park Krajobrazowy Doliny Bystrzycy
                                    
Proponujemy Państwu 3-dniowy wyjątkowy warsztat w wyjątkowym miejscu, który daje możliwość przyjrzenia się powiązaniom, jakie istnieją między naszym zdrowiem, a naszą psychiką, naszą nieświadomością oraz naszym systemem rodzinnym.
Wielkim praktycznym znaczeniem takiego wglądu jest możliwość rozszerzenia dotychczasowych albo podjęcia nowych działań terapeutycznych i leczniczych. Ustawienia systemowe  stanowią wskazówkę do drogi, jaką mamy do przebycia w rozwoju osobistym, a jednocześnie przez oddziaływanie na naszą nieświadomość mają działanie uwalniające oraz uzdrawiające.
Do udziału w warsztacie zapraszamy zarówno osoby, które borykając się z chorobą swoją lub swojego dziecka pragną skorzystać z pracy osobistej, jak również te, które w roli ‘obserwatorów’ chcą poznać metodę ustawień systemowych albo pogłębić jej znajomość, jak i tych, którzy szukają inspiracji w procesie własnego rozwoju.

Serdecznie zapraszamy lekarzy, psychoterapeutów i inne osoby pracujące  w służbie zdrowia oraz w szeroko rozumianym obszarze pomocy psychologicznej i pedagogicznej.
Prowadząca dr med. ILSE KUTSCHERA równolegle do wielololetniej klinicznej praktyki lekarskiej rozwijała swoje kompetencje psychoterapeutyczne i dydaktyczne Jest założycielką kliniki psychosomatycznej Allgäu w Niemczech, której  ordynatorem była w latach 1985-1989.  W latach 1989-1998 była ordynatorem kardiologicznego oddziału rehabilitacyjno – psychoterapeutycznego.

Jest psychoterapeutką wykształconą w wielu modalnościach -  terapii Gestalt, psychologii głębi, analizy transakcyjnej, hipnoterapii i NLP. W 1977 roku rozpoczęła współpracę z Bertem Hellingerem, początkowo ucząc się jego metody, następnie aktywnie uczestnicząc w pracach nad jej rozwojem.
Od 1985 prowadzi samodzielną pracę psychoterapeutyczną w zakresie psychoterapii  indywidualnej, terapii par, terapii rodzinnej. Prowadzi również  warsztaty terapeutyczne i szkoleniowe w dziedzinie ustawień systemowych rodzin i organizacji.

Jest autorką książki - przetłumaczonej na 7 języków, w tym polski - pt. „Nie wiem, co mi jest. Zastosowanie ustawień rodzinnych w leczeniu chorych”  Wydawnictwo Sursum, Wrocław 2006.
Doktor Ilse Kutschera należy do wąskiego grona pionierów i największych autorytetów w dziedzinie ustawień systemowych. Specjalizuje się w ustawieniach symptomów somatycznych. Podkreśla, że podstawą jej pracy jest połączenie medycyny i psychoterapii.
W Polsce prowadzi warsztaty od 2003 roku. Sposób prowadzenia warsztatów, jej wielkie doświadczenie i kreatywność czynią udział w warsztacie niezwykłym i niezapomnianym wydarzeniem.
Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej:    www.ilse-kutschera.de
PRZEBIEG WARSZTATU:

Nowe miejsce oferuje warunki do większego skupienia i koncentracji . Piękne otoczenie parku wokół pałacu Krasków oraz miejsca noclegowe w przypłacowym budynku umożliwiają komfort pracy i wypoczynku. Wspólne wegetariańskie pyszne posiłki zapewnią pełniejszą integracje grupy
W ramach warsztatu oprócz prac osobistych – ustawień systemu rodzinnego lub ustawień symptomu - prowadzone są ćwiczenia dla całej grupy, pozwalające na nowe zdefiniowanie własnego problemu. Dzięki użyciu technik hipnoterapeutycznych i NLP  możliwa staje się fascynująca podróż w głąb siebie/swojej nieświadomości. Udział w ustawieniach jako reprezentant systemu rodzinnego innej osoby pobudza wrażliwość, otwiera dostęp do własnego obszaru nieświadomości oraz umożliwia rozwinięcie nowych jakości percepcji.

MIEJSCE:

Dobro KRASKÓW, 58-124 Krasków, Krasków 12, tel  578 761 899
Cena 2 noclegów z wyżywieniem (dodatkowo do kosztu warsztatów)
    • w pokoju dwuosobowym       350 zł
    • w pokoju trzysosbowym        300 zł
    • w pokoju czteroosobowym    280 zł
    • w pokoju jednoosobowym     495 zł

GODZINY ZAJĘĆ:
piątek         24 maja 2019    godz 10.00 – 19.00  (1 godz przerwy ok godz 13.00)
sobota        25 maja 2019    godz 9.00 – 18.00    (1 godz przerwy ok godz 13.00)
niedziela    26 maja 2019    godz 9.00 – 14.00
KOSZTY:
Udział z pracą osobistą           990 ZŁ
Udział bez pracy osobistej      590 ZŁ
ZGŁOSZENIA I PŁATNOŚCI:
proszę o zgłoszenie swojego udziału mailem na adres: biuro@homeopatia-klasyczna.pl
ZGŁASZAM UDZIAŁ W SEMINARIUM dr Ilse Kutschery w Kraskowie w dniach 24-26 maja 2019                          
 *  – z pracą osobistą
 * – jako obserwator  (niepotrzebne skreślić)
IMIĘ, NAZWISKO: ...............................................................
WIEK: ...............................................................................
WYKSZTAŁCENIE, ZAWÓD: ..................................................
ADRES POCZTOWY: ............................................................
ADRES E-MAIL: ..................................................................
TELEFON komórkowy:   .......................................................
    
        
Data: ………………………                             Podpis: ……………………………………………

oraz wpłatę zaliczki w wysokości 690 zł (udział z pracą osobistą) lub 490 zł (udział bez pracy osobistej) na konto:

Citibank Handlowy, numer konta: 33 1030 0019 0109 8530 0013 9209
Praktyka lekarska dr med. Katarzyna Bross-Walderdroff, ul. Agrestowa 5,
43-340 Kozy (z dopiskiem: seminarium Ilse Kutschera  maj 2019)
Resztę kwoty prosimy wpłacić gotówką w pierwszym dniu warsztatów lub na konto do 10.05.2019

Z uwagi na ograniczoną ilość prac osobistych decydująca będzie kolejność wpłat

Osoby, które chcą otrzymać fakturę za udział w warsztacie, proszone są o przesłanie mailem swoich danych do dnia 10 maja 2019.

Każdy uczestnik otrzyma paragon fiskalny  potwierdzający wpłatę.
WAŻNE INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW SEMINARIUM:

Ustawienia systemowe są metodą, pozwalającą zwykle na osiąganie głębokiego poziomu pracy w stosunkowo krótkim czasie. Dają okazję do rozwoju osobistego zarówno uczestnikom ustawiającym, jak i biorącym udział bez własnego ustawienia. Zajęcia przeznaczone są dla osób w pełni władz umysłowych i biorących udział na własną odpowiedzialność. Jeśli obawiasz się, że obecność na zajęciach może zaburzyć Twoją równowagę psychiczną, to nie decyduj się na udział. Jeżeli masz wątpliwości, to zabezpiecz sobie możliwość spotkania z psychoterapeutą po zajęciach. Możliwy, a często nawet wskazany, jest udział pacjenta wraz z lekarzem lub terapeutą prowadzącym. Dla wielu osób udział w ustawieniach może być jednorazowym zdarzeniem terapeutycznym/rozwojowym. Dla osób z poważniejszymi problemami ustawienia zwykle wspierają toczący się proces terapeutyczny lub są sygnałem do podjęcia regularnej terapii indywidualnej.

Przed udziałem w pracy terapeutycznej metodą ustawień systemowych wskazane jest dokonanie pogłębionego wywiadu rodzinnego obejmującego rodziców, rodzeństwo rodziców, dziadków, rodzeństwo dziadków, pradziadków. Pytamy o osoby wykluczone, zapomniane, wcześnie lub dramatycznie zmarłe (również późne poronienia, śmierć po porodzie), prześladowania, zbrodnie, przemoc, choroby psychiczne, kalectwo, ciężkie choroby, upośledzenia, utraty dóbr, dramatyczne przeżycia wojenne, przesiedlenia, a także o wcześniejsze ważne związki, wielkie miłości i tęsknoty. NAJKORZYSTNIEJ JEŚLI TAKA AKTYWNOSĆ ZAOWOCUJE SPORZĄDZENIEM GENOGRAMU, KTÓRY NALEŻY PRZYWIEŚĆ ZE SOBĄ NA WARSZTAT.